Usługi pośrednika w obrocie nieruchomościami

Chcąc kupić, chcąc sprzedać, czy chcąc wynająć nieruchomość, swoje pierwsze kroki kierujemy do pośrednika w obrocie nieruchomościami. Owszem, możemy kupić, sprząc czy wynająć nieruchomość we własny zakresie, mimo to jednak w 99% przypadku decydujemy się na dokonanie tego właśnie za pośrednictwem wyspecjalizowanych fachowców. Dlaczego? Odpowiedz na to pytanie jest banalnie prosta. Podejmujemy taką a nie inna decyzje wyłącznie, dlatego, że chcemy mieć pewność, że procedury zostaną przeprowadzone zgodnie z literą prawa. Innymi słowy, chcemy mieć pewność, że sprawy zostaną załatwione w sposób należyty.

Chcąc kupić, chcąc sprzedać, czy chcąc wynająć nieruchomość, swoje pierwsze kroki kierujemy do pośrednika w obrocie nieruchomościami

Autor zdjęcia: Wojtek Gurak

Każdy pośrednik w obrocie nieruchomościami zobowiązany jest do wykupienia i posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. I to właśnie OC pośrednika w obrocie nieruchomościami jest gwarantem bezpieczeństwa interesów jego klientów (więcej: https://posrednik-nieruchomosci.iexpert.pl/oc-obowiazkowe-posrednika-nieruchomosci/). Za wszelkie, bowiem wyrządzone przez pośrednika szkody, podczas wykonywania przez niego czynności zawodowych, w okresie trwania ubezpieczenia (a czasami i nawet w okresie poprzedzającym i w okresie po wygaśnięciu polisy) finansów odpowiada zakład ubezpieczeniowy, u którego pośrednik w obrocie nieruchomościami miał wykupioną polisę.

Obrót nieruchomościami

Ubezpieczony, doświadczony i doskonale przygotowany do świadczenia swoim usług pośrednik w obrocie nieruchomościami, może okazać się pomocny nie tylko w przypadku zakupu, sprzedaży, czy tez wynajmu nieruchomości, ale również w przypadku:

  • doradztwa w sprawie wyboru nieruchomości,
  • doradztwa w sprawie wyboru kredytu,
  • doradztwa w zakresie rynku nieruchomości,
  • regulacji stanów prawnych nieruchomości,
  • sprawdzania stanów prawnych nieruchomości,
  • zarządzania nieruchomością,
  • opracowywania,
  • ekspertyzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>