Kilka podstawowych informacji o ubezpieczeniu OC pośredników nieruchomości

Zgodnie z prawem osoby wykonujące zawód pośrednika w obrocie nieruchomościami zobowiązane są do posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (kilka słów więcej na stronie: http://artykuly.krn.pl/O-prestiz-zawodu-posrednika-2_0_6.html). Zakres tej odpowiedzialności obejmuje odpowiedzialność cywilną za szkody, jakie zostały wyrządzone w skutek zaniechań lub działań osoby ubezpieczonej w czasie trwania umowy ubezpieczeniowej. Ważne jest, aby szkody te były efektem działań związanych bezpośrednio z wykonywaniem czynności zawodowych pośrednika.

Wybierając ubezpieczenie OC pośrednika nieruchomości bardzo ważne jest staranne zapoznanie się z zapisami umowyWybierając ubezpieczenie OC pośrednika nieruchomości bardzo ważne jest staranne zapoznanie się z zapisami umowy. Wiele osób, bowiem podpisuje tego rodzaju dokumenty nie analizując ich, przez co w przypadku zaistnienia szkody bardzo często nie wiedzą, czy jest ona objęta umową ubezpieczenia czy też nie. Zwróćmy uwagę również na wyłączenia, które sprawiają, że dana polisa w przypadku zaistnienia konkretnych sytuacji nie będzie zapewniała nam ochrony. Jeżeli chcemy posiadać OC działalności (na którym jeszcze kilka innych informacji pod tym linkiem) idealnie dopasowane do naszych potrzeb, warto zastanowić się nad rozszerzeniem ubezpieczenia podstawowego ? będzie to oczywiście wiązało się z większymi kosztami, jednak w zamian zyskamy szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej, który bez wątpienia warto posiadać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>