Jak znaleźć dobrą agencję nieruchomości

Osoby zainteresowane zakupieniem domu lub mieszkania poszukiwania odpowiedniej oferty zaczynają od wertowania ogłoszeń w Internecie. Jest ich mnóstwo, więc znalezienie tej najbardziej odpowiedniej jest naprawdę nie lada wyzwaniem. Może to trwać bardzo długo, a i tak nie przyniesie spodziewanych rezultatów, nie wspominając o bezproduktywnym traceniu czasu. Aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów i w miarę szybko znaleźć nieruchomość, sporo osób decyduje się na skorzystanie z usług biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami ? takie firmy są potocznie określane mianem agencji nieruchomości. Powstaje ich obecnie coraz więcej, dlatego też trzeba wiedzieć, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze. Jednym z najistotniejszych warunków, jakie muszą być spełnione jest ubezpieczenie pośrednika nieruchomości. Biuro nieposiadające wykupionej polisy OC nie jest godne zainteresowania (pomijając już fakt, iż stanowi to naruszenie obowiązujących w Polsce przepisów).

Biuro nieposiadające wykupionej polisy OC nie jest godne zainteresowania Dlaczego pośrednik nieruchomości (a o tym kim jest pośrednik, dowiecie się chociażby tutaj:  https://posrednik-nieruchomosci.iexpert.pl/oc-obowiazkowe-posrednika-nieruchomosci/)? Jeżeli biuro popełni błąd, które będzie kosztowało klienta utratę pewnej ilości środków finansowych, polisa stanowi gwarancję tego, że może zostać wypłacone z tego tytułu odszkodowanie. Gdyby komuś taka sytuacja się przytrafiła, musi się on jednak liczyć z tym, że droga ta nie będzie prosta. Zwykle, bowiem tego typu sprawy ciągną się jakiś czas. Mało tego, koniecznie trzeba się zorientować, co dokładnie obejmuje swoim zakresem polisa i jakie warunki wypłaty odszkodowania zapewnia. Chodzi o uniknięcie przykrych niespodzianek. Niejednokrotnie jest tak, że klient jest przekonany o słuszności swych racji i o tym, że odszkodowanie mu się należy, podczas gdy okazuje się, że wcale tak nie jest. Dobra polisa w porządnej firmie ubezpieczeniowej przemawia na korzyść agencji nieruchomości. Świadczy, bowiem o jej profesjonalnym podejściu do klientów oraz o tym, że w razie, czego nie obawia się ona wziąć na swe barki odpowiedzialności za własne czyny.

Naturalnie OC pośrednika nie jest jedynym kryterium wyboru. Biuro musi też posiadać licencję. Warto także dowiedzieć się, co na jego temat sądzą klienci, którzy do tej pory mieli sposobność skorzystać z jego usług. Najbardziej komfortowa sytuacja to taka, gdy biuro zostanie polecone przez kogoś zaufanego, ale jak wiadomo, nie zawsze można na to liczyć. Wskazane jest też dowiedzieć się, jakie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe posiadają pracownicy. Ile spraw udało się im załatwić na korzyść klientów? Czy specjalizują się w wyszukiwaniu jakiś konkretnych, szczególnych ofert czy też ogarniają cały rynek nieruchomości w danej miejscowości? Podejście agentów do klientów także wiele mówi o biurze. Na ile agent jest zaangażowany w sprawę klienta i w jakim stopniu jest w stanie mu pomóc? Czy umie z nim nawiązać kontakt i czy każdy przypadek traktuje indywidualnie? Jak zatem doskonale widać, wiele kwestii trzeba rozstrzygnąć, dlatego z podjęciem ostatecznej decyzji nie trzeba się śpieszyć. W porządne biuro pośrednictwa naprawdę opłaca się zainwestować czas i pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>