Inwestycje w nieruchomości

Z czasem większość z nas decyduje się na zakup nieruchomości. Niezależnie od tego, czy jest to dom zlokalizowany pod miastem, czy też nieduże mieszkanie w aglomeracji, najczęściej korzystamy z usług pośrednika w obrocie nieruchomościami. Jest on pewnego rodzaju gwarantem, że transakcja przebiegnie bezproblemowo, w zgodzie z obowiązującym prawem. Biorąc pod uwagę specyfikę tego rodzaju transakcji, tylko niewielki ich odsetek realizowany jest z pominięciem pośredników nieruchomości, co tylko potwierdza postawioną wcześniej tezę.

Czy pośrednik jest nieomylny?

Z czasem większość z nas decyduje się na zakup nieruchomości

Autor zdjęcia: tillwe

Warto w tym miejscu postawić sobie jednak pytanie o to, czy takie bezgraniczne zaufanie w odniesieniu do wiedzy i kompetencji pośrednika jest właściwe. W końcu to tak jak i my, tylko człowiek. Biorąc pod uwagę to, jak różne zdarzenia mają miejsce z naszym udziałem, warto zainteresować się chociażby OC pośrednika w obrocie nieruchomościami. Niewątpliwie najważniejsze jest sprawdzenie czy posiada on w ogóle takie ubezpieczenie, a jeśli tak, to, na jaką kwotę ono opiewa.

Prawdziwi specjaliści dbają o to, by posiadać OC pośrednika w obrocie nieruchomościami (o którym więcej tutaj: https://posrednik-nieruchomosci.iexpert.pl/oc-obowiazkowe-posrednika-nieruchomosci/), osoby niedbające o swoich klientów nie wywiązują się z tego obowiązku. Biorąc pod uwagę ilość korzyści (także wizerunkowych) jest to przejaw krótkowzroczności i niefrasobliwości. Nawet nieumyślnie wyrządzona szkoda musi zostać zrekompensowana, a w przypadku braku polisy będzie to ciężkie do przeprowadzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>